cz en

Město Kopřivnice

Město Kopřivnice se nachází v podbeskydí a představuje centrum turisticky atraktivní oblasti nazývané Lašská brána Beskyd. Město se mnohým vrylo do paměti v souvislosti s automobilkou Tatra. Už samotná jeho poloha ale napovídá, že naproti moderní povaze města stojí příroda. Zalesněné kopce skrývají krásná místa, která propojuje Lašská naučná stezka. Dovede vás např. na Raškovu vyhlídku, zříceninu hradu Šostýna s rybníčkem, Pískovnu s překrásným pohledem na Beskydy, k přírodní zajímavosti Váňův kámen nebo třeba na rozhlednu na Bílé hoře.


Kopřivnice

Kopřivnice & Lašská brána Beskyd…

Každopádně asi největším lákadlem města je Technické muzeum Tatra s bezesporu ojedinělou sbírkou těch nejpůsobivějších vozů – ale nejen jich – značky Tatra. Součástí objektu je také v moderním duchu vytvořená expozice věnovaná slavnému rodáku Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně.

Méně už se ví o Muzeu Fojtství, jehož expozice je ztvárněna do podoby řeky času. Půjdete-li „proti proudu“, poznáte jednotlivé etapy historie Kopřivnice. Areál Fojtství je také připomínkou toho, že právě zde vznikla původní kočárovka, coby základní kámen dnešní automobilky.

Komplex muzeí doplňuje Lašské muzeum v Šustalově vile. Odkrývá slavnou a tak trochu zapomenutou historii kopřivnické keramiky – talířů, hrníčků, později kachlů a nádherných kachlových kamen vyráběných v továrně na hliněné zboží. Vzpomínky na výjimečný talent pak probouzejí ilustrace slavného malíře a kopřivnického rodáka Zdeňka Buriana, jemuž je věnována část expozice.

Kromě Kopřivnice tvoří Lašskou bránu Beskyd také město Štramberk, které je pro svůj nezaměnitelný půvab nazýván „Moravský Betlém“. Je to malebné městečko s tradičními valašskými roubenými domky a s dominantou města tzv. štramberskou „Trúbou“. K dalším zajímavostem patří také jeskyně Šipka, několik různorodých muzejních expozic a dokonce i Perníková chaloupka. Určitě nezapomeňte ochutnat jedinečnou perníkovou specialitu „Štramberké uši“.

Dalším městem Lašské brány je Příbor, městská památková rezervace a především rodiště slavného psychoanalytika Sigmunda Freuda. Expozice věnována této významné osobnosti se nachází ve Freudově rodném domu. Jako upomínku na návštěvu Příbora doporučujeme koupit speciální čokoládové doutníky „Freudova neřest“ nebo bylinný likér „Freudovka“.

Pestrost nabídky Lašské brány dotváří obec Hukvaldy se stejnojmenným hradem a krásnou oborou. Obyvatelé jsou právem pyšní na svého rodáka hudebního skladatele Leoše Janáčka, který má na Hukvaldech památník.

Pokud by vám nabídka Lašské brány ještě nestačila, lze si udělat výlet do okolí. V blízkých Kozlovicích se nachází Obecná škola v areálu Fojtství, kde na vás bude čekat skutečný učitel. Pokud vyrazíte do Beskyd, například na bájnou horu Radhošť, můžete se cestou zastavit ve Frenštátě pod Radhoštěm a navštívit zdejší muzeum Frenštátska. A pokud by vám ani to ještě nestačilo, zajeďte se podívat na nejnavštěvovanější turistickou atrakci v Beskydech – do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radoštěm.

Nabídka Kopřivnice, Lašské brány Beskyd a okolí je bohatá, více o ní naleznete např. na turistickém webu www.lasska-brana.cz.

 

Hotel OLYMPIA
Olympia design hotel 2008, s.r.o.
Kpt. Jaroše 1399/4a
742 21 Kopřivnice
IČ: 29448417
DIČ: CZ29448417

tel.: +420 556 843 007

recepce@hotel-olympia.cz
www.hotel-olympia.cz
ID datové schránky: iahihfs

TOPlist
Olympia Hotel v Kopřivnici hodnocení