Hotel OLYMPIA, Kpt. Jaroše 1399/4a, 742 21 Kopřivnice, tel.: +420 556 843 007, recepce@hotel-olympia.cz, www.hotel-olympia.cz skype: hotel.olympia1

česky deutsch english
Hotel-Olympia

Hotel OLYMPIA
Olympia design hotel 2008, s.r.o.
Kpt. Jaroše 1399/4a
742 21 Kopřivnice
IČ: 29448417

tel.: +420 556 843 007
mob.: +420 776 644 359
fax: +420 556 843 009
recepce@hotel-olympia.cz
www.hotel-olympia.cz
ID datové schránky: iahihfs

© Hotel OLYMPIA – 2008

Aktualizace 12. 3. 2021
Tipy na výlet :

Kopřivnice

Kopřivnice & Lašská brána Beskyd…

Město Kopřivnice se nachází v podbeskydí a představuje centrum turisticky atraktivní oblasti nazývané Lašská brána Beskyd. Město se mnohým vrylo do paměti v souvislosti s automobilkou Tatra. Už samotná jeho poloha ale napovídá, že naproti moderní povaze města stojí příroda. Zalesněné kopce skrývají krásná místa, která propojuje Lašská naučná stezka. Dovede vás např. na Raškovu vyhlídku, zříceninu hradu Šostýna s rybníčkem, Pískovnu s překrásným pohledem na Beskydy, k přírodní zajímavosti Váňův kámen nebo třeba na rozhlednu na Bílé hoře.

Každopádně asi největším lákadlem města je Technické muzeum Tatra s bezesporu ojedinělou sbírkou těch nejpůsobivějších vozů – ale nejen jich – značky Tatra. Součástí objektu je také v moderním duchu vytvořená expozice věnovaná slavnému rodáku Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně.

Méně už se ví o Muzeu Fojtství, jehož expozice je ztvárněna do podoby řeky času. Půjdete-li „proti proudu“, poznáte jednotlivé etapy historie Kopřivnice. Areál Fojtství je také připomínkou toho, že právě zde vznikla původní kočárovka, coby základní kámen dnešní automobilky.

Komplex muzeí doplňuje Lašské muzeum v Šustalově vile. Odkrývá slavnou a tak trochu zapomenutou historii kopřivnické keramiky – talířů, hrníčků, později kachlů a nádherných kachlových kamen vyráběných v továrně na hliněné zboží. Vzpomínky na výjimečný talent pak probouzejí ilustrace slavného malíře a kopřivnického rodáka Zdeňka Buriana, jemuž je věnována část expozice.

Kromě Kopřivnice tvoří Lašskou bránu Beskyd také město Štramberk, které je pro svůj nezaměnitelný půvab nazýván „Moravský Betlém“. Je to malebné městečko s tradičními valašskými roubenými domky a s dominantou města tzv. štramberskou „Trúbou“. K dalším zajímavostem patří také jeskyně Šipka, několik různorodých muzejních expozic a dokonce i Perníková chaloupka. Určitě nezapomeňte ochutnat jedinečnou perníkovou specialitu „Štramberké uši“.

Dalším městem Lašské brány je Příbor, městská památková rezervace a především rodiště slavného psychoanalytika Sigmunda Freuda. Expozice věnována této významné osobnosti se nachází ve Freudově rodném domu. Jako upomínku na návštěvu Příbora doporučujeme koupit speciální čokoládové doutníky „Freudova neřest“ nebo bylinný likér „Freudovka“.

Pestrost nabídky Lašské brány dotváří obec Hukvaldy se stejnojmenným hradem a krásnou oborou. Obyvatelé jsou právem pyšní na svého rodáka hudebního skladatele Leoše Janáčka, který má na Hukvaldech památník.

Pokud by vám nabídka Lašské brány ještě nestačila, lze si udělat výlet do okolí. V blízkých Kozlovicích se nachází Obecná škola v areálu Fojtství, kde na vás bude čekat skutečný učitel. Pokud vyrazíte do Beskyd, například na bájnou horu Radhošť, můžete se cestou zastavit ve Frenštátě pod Radhoštěm a navštívit zdejší muzeum Frenštátska. A pokud by vám ani to ještě nestačilo, zajeďte se podívat na nejnavštěvovanější turistickou atrakci v Beskydech – do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radoštěm.

Nabídka Kopřivnice, Lašské brány Beskyd a okolí je bohatá, více o ní naleznete např. na turistickém webu www.lasska-brana.cz.

Příbor

Město Příbor je od hotelu Olympia vzdáleno 6 km.
Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře 
Muzeum, vás provede dějinami města Příbora od jeho založení Přemyslem Otakarem II. v roce 1251 až do současnosti.
Rodný dům SIGMUNDA FREUDA – Muzeum
V rodném domě světoznámého psychiatra a zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda se nachází expozice, která nám představí proslulého lékaře a vědce jako milovníka humoru sběratele vtipů a autora mnoha citátů. Součástí expozice je i Freudova pohovka ve zcela výjimečném provedení. Muzeem Vás bude po celou dobu návštěvy provázet hlas pana Freuda.

Obec – Hukvaldy

Hukvaldy jsou od hotelu vzdáleny 9 km.
Hrad Hukvaldy
Hukvaldy je třetím nejrozlehlejším hradem v České republice. Areál hukvaldského hradu s přilehlou oborou je od roku 1994 pravidelně na začátku léta dějištěm Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Tento festival má své stále místo v kalendářích milovníků hudby a divadla.

Štramberk

Město Štramberk je od hotelu Olympia vzdáleno 2 km.
Město Štramberk
Město Štramberk je mnohem mladší než hrad, který se zde nachází. Štramberk byl po staletí malým městečkem. Velký rozvoj zaznamenal až ke konci 19. století, kdy se zde začal ve velkém těžit a zpracovávat vápenec. Světovou proslulost zajistil Štramberku nález čelisti dítěte z doby před více než 50 000 lety. Šťastným nálezcem, který ony pozůstatky roku 1880 v Jeskyni Šipka objevil, byl Karel Jaroslav Mašek.
Hrad Štramberk
Zřícenina hradu Štramberk (Strallenberg) s válcovou věží zvanou Trúba.
Muzeum ve Štramberku
Stálá expozice z dějin prehistorie, geologie, paleontologie, botaniky, historie a etnografie města Štramberka.
Muzeum Zdeňka Buriana Štramberk
Muzeum Zdeňka Buriana – světoznámého malíře pravěku a dobrodružství, který část života prožil ve Štramberku – každoročně jsou zde pořádány sezónní tématické expozice z díla Zdeňka Buriana. V ostatních měsících muzeum slouží jako městská galerie.
Rozhledna Bílá hora
Rozhledna se nachází na hranicích města Kopřivnice a Štramberku a dosahuje výšky 43m. Vlastní vyhlídková plošina je ve výšce 26m.

Nový Jičín

Město Nový Jičín je od hotelu Olympia vzdáleno 12 km.
Žerotínský zámek v Novém Jičíně
Stálé expozice zámeckých interiérů v období biedermeieru
Stálé expozice klobouků a pokrývek hlavy
Stálá expozice výtvarného umění 19. a první poloviny 20. století ze sbírek Muzea Novojičínska.
Hrad Starý Jičín
Hrad Starý Jičín – zřícenina původně gotického hradu. Hradní areál se zachovanou hranolovou věží, vnitřním jádrem, obvodovým zdivem renesančního paláce, zbytky opevnění, ve věži hradu Starý Jičín je historická expozice (dobové dokumenty o hradě a panství, zbroje) a stylová restaurace, vyhlídka.
Beskydské divadlo
Foyer interieru divadla navrhoval Ing. architekt Václav Šafář z Ostravy ve spolupráci s Ing. architektem Svobodou.

Frenštát pod Radhoštěm

Město Frenštát pod Radhoštěm je od hotelu vzdáleno 12 km.
Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm
Stálá expozice historie města a regionu a jiné výstavy.
Mlýn Šmajstrla
Pohankový mlýn Frenštát pod Radhoštěm – po telefonické domluvě exkurze s možností ochutnávky pohankových jídel a prodejem pohankových výrobků.

Rožnov pod Radhoštěm

Město Rožnov pod Radhoštěm je od hotelu vzdáleno 23 km.
Skanzen – Valašské muzeum v přírodě
Skanzen Valašské muzeum v přírodě je rozsáhlý soubor lidových staveb a památek Valašska, v současnosti přes 70 objektů ve třech areálech – Dřevěné městečko, Valašská dědina, Mlýnská dolina.
Pustevny – památná hora Radhošť
turistické trasy
Naučná stezka Radegast vede po hřebeni mezi Pustevnami až na vrchol Radhoště ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, kde je poslední zastavení. Na stezce neminete bájnou sochu boha Radegasta, který je s touto krajinou neodmyslitelně spjat.
zimní verze

Valašské Meziříčí

Město Valašské Meziříčí je od hotelu vzdáleno 23 km.
Hvězdárna Valašské Meziříčí
Hvězdárna Valašské Meziříčí nabízí přednášky a pravidelná pozorování noční i denní oblohy.
Moravská gobelínová manufaktura Valašské Meziříčí 
Moravská gobelínová manufaktura Valašské Meziříčí – při exkurzi mají návštěvníci možnost prohlédnout si tkalcovské vybavení z přelomu 19. a 20. století (tkalcovské stavy, postřihovačku, přadenovačku, skačku), na kterém dodnes pracují zkušené tkadleny a vazačky. Shlédnout výrobu ručně vázaných, ručně tkaných koberců, gobelínů a restaurování historických tapiserií, ale i poměrně rozsáhlou výstavu hotových textilních děl.

Fulnek

Město Fulnek je od hotelu vzdáleno 27 km.
Památník J. A. Komenského ve Fulneku
Stálá expozice o životě a díle J. A. Komenského.
Kostel sv. Josefa při kapucínském klášteře ve Fulneku 
Stálá expozice z dějin kapucínského kláštera ve Fulneku.

Hodslavice

Obec Hodslavice je od hotelu vzdálená 12 km.
Památník Františka Palackého v Hodslavicích 
Stálá expozice s historie obce Hodslavice spojená s životem a dílem historika, politika a rodáka Františka Palackého.

Klimkovice

Obec Klimkovice jsou od hotelu vzdáleny 29 km.
Muzeum v Klimkovicích
Expozice z historie a přítomnosti města Klimkovic.
Lázně – Sanatoria Klimkovice
Sanatoria Klimkovice jsou lázně s vynikající úrovní léčby. Vyhledávané především pro léčebné koupele ve zdejší unikátní jodobromové vodě, tzv.„SOLANCE“, která má všestranné léčivé účinky na lidský organismus. Napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických i gynekologických, a příznivě též působí na cévní systém.

Kunín

Obec Kunín je od hotelu vzdálena 16 km.
Zámek Kunín
Zámek Kunín barokním zámek. Historické sbírky v dobových interiérech, učebny zámecké školy, hostinské pokoje, velký sál s knihovnou a obrazovou galerií, obrazárna.
TOPlist
Olympia Hotel v Kopřivnici hodnocení