Hotel OLYMPIA, Kpt. Jaroše 1399/4a, 742 21 Kopřivnice, tel.: +420 556 843 007, recepce@hotel-olympia.cz, www.hotel-olympia.cz skype: hotel.olympia1

česky deutsch english
Hotel-Olympia

Hotel OLYMPIA
Olympia design hotel 2008, s.r.o.
Kpt. Jaroše 1399/4a
742 21 Kopřivnice
IČ: 29448417

tel.: +420 556 843 007
mob.: +420 776 644 359
fax: +420 556 843 009
recepce@hotel-olympia.cz
www.hotel-olympia.cz
ID datové schránky: iahihfs

© Hotel OLYMPIA – 2008

Aktualizace 12. 3. 2021
SHIATSU – Mirka Schäferová

CESTA KE ZDRAVÍ A SPOKOJENOSTI

Prevence před nemocemi

  • detoxikuje organismus
  • nastoluje vnitřní harmonii v těle
  • působením na shiatsu body prodlužuje životnost buněk
  • povzbuzuje proces samoléčení
  • pomáhá léčit různé zdravotní problémy

Každé úterý od 15 – 20 hodin. Podle možnosti i o víkendu.
Doba shiatsu sezení: 60 – 90 min.

Objednávky na telefonu 725 602 913 nebo na hotelové recepci

Shiatsu

se řadí mezi masážní techniky, její původ sahá až 5000 let zpátky do staré Číny. Svoji definitivní podobu a jméno dostala však až v Japonsku ve 20. letech 20. století. Tato japonská masáž v sobě skrývá i prvky přikládání dlaní, pracuje se systémem akupunkturních drah známých z čínské medicíny a teoretickou základnu shiatsu poskytuje právě tradiční čínská medicína.

V překladu shiatsu znamená tlak prsty, proto se při ní používají hlavně palce, prsty a dlaně, ale též kolena, lokty nebo chodidla, kterými se znovu nastoluje energetická rovnováha těla. Děje se tak bez nepříjemné bolesti, zato s pocitem celkové relaxace a pohody. Energie (čchi, Ki) proudí sítí drah, které se nazývají meridiány. Shiatsu pracuje s 12 hlavními meridiány, které jsou pojmenovány dle tělesných orgánů a do určité míry s nimi souvisejí, např dráha Ledvin, Jater apod., mají však mnohem širší význam, jelikož zahrnují fyzické, emocionální i mentální projevy celé osobnosti. Každý meridián má určitý počet akupunkturních bodů neboli tsubo, což jsou body s vyšším energetickým potenciálem a ovlivňují místní i vzdálené části těla.

Shiatsu pracuje na celých drahách pomocí strečinku, tlaku nebo doteku, čímž uvádí tok Ki do pohybu. Ki se může dostat do postižené oblasti a obnovit její správnou funkci. Diagnostika v zen shiatsu určuje energeticky nejplnější a nejprázdnější místo nebo meridián těla. V momentě, kdy se tato místa vyrovnají (prázdné zaplní a plné jakoby rozpustí) se automaticky srovnají i další části těla. Při shiatsu jsou stimulovány i svaly, klouby, krevní i lymfatický oběh, což umožní zlepšení cirkulace, ohebnosti, vitality i schopnosti myslet.

Mezi nejčastější problémy těch, kteří vyhledávají shiatsu patří: nejrůznější bolesti po těle – hlavy, zad, kloubů, v oblasti žaludku, podbříšku, vedlejších dutin nosních nebo bolavé svaly. Dále premenstruační napětí, otoky, zvýšená kazivost zubů, lámavost kostí, neplodnost, problémy s kojením, cukrovka, únava. Shiatsu pomáhá stabilizovat podrážděnost, úzkostné stavy, zapomnětlivost, přetíženou mysl, nespavost nebo nemožnost oprostit se od problémů. Shiatsu nám může pomoci odstranit únavu, zvýšit obranyschopnost těla nebo posílit funkci vnitřních orgánů.

Typické sezení shiatsu trvá 60 – 90 minut.

Samotná masáž se provádí v oblečení na futonu na zemi, proto je dobré s sebou mít nějaké pohodlné bavlněné kalhoty, triko a ponožky.

TOPlist
Olympia Hotel v Kopřivnici hodnocení